Košík:
menu
Prejsť na obsah

Vzhľadom na to, že odpovedáme veľakrát na rovnaké otázky našich klientov,  pripravili sme pre Vás odpovede na najčastejšie kladené otázky.

Nevykupujeme použitié perie!

1.) Ak si chcem k Vám dať vyčistiť perie z paplónov, ktoré sú prešité, musím ich vypárať alebo vybrať perie?

Nie,  nemusíte Vaše výrobky párať a ani vyberať perie. Stačí to doniesť vtakom stave, v akom to máte. U nás sú na to podmienky a stroje, nemusíte  si doma robiť neporiadok. Upozorňujeme Vás, že u nás výrobky nepárame, ale striháme, takže ak chcete zachovať a vrátiť starú a použitú  sýpkovinu, tak si tento výrobok musíte aj napárať a potom Vám ju vrátime  v neporušenom stave.

2.) Je u vás možnosť výberu aj vrchnej látky (sýpkoviny), alebo si ju musím kúpiť v obchode a vy mi ju ušijete?

Áno, máme. U nás ma zákazník možnosť si vybrať až z 30 druhov kvalitných  látok v 100%  bavlne a úpravou striebroaktív, takže si nemusíte nič  kupovať. Dokážeme ušiť takmer akýkoľvek rozmer výrobku, v rôznych dĺžkach a šírkach. Nedoporučujeme po vyčistení perie naplniť do pôvodnej  a používanej sýpkoviny,  nakoľko je z vnútornej strany často veľmi  špinavá, lebo zachytáva prach a iné nečistoty vo výrobku a tým by sa  znečistilo aj vyčistené perie.

3.)  Nepomieša sa mi perie s iným???

Určite  NIE, u nás je to veľmi dobre zabezpečené, dohliada a ručí za to priamo  majiteľ spoločnosti. Prvou vecou je, že zákazky sa číslujú podľa  dodacieho listu zákazníka hneď pri jej prebratí, a to tak, že sa perom napíše číslo priamo na starú sýpkovinu výrobku, ktorú zákazník doniesol,  takže tam nie je možná zámena. V druhom rade je fakt, že do čistiaceho  stroja sa dá na jedno čistenie vložiť len cca 4,5 - 5,0 kg peria, takže  sa to nezosypuje niekde dokopy a nečistí naraz. Po vyčistení sa to  priamo posúva ďalej do výroby na plnenie a neskôr na zošitie a  zabalenie, kde sa zase píše číslo priamo na obal, do ktorého sa výrobok  zabalí. U nás je navyše možné pre zákazníkov, ktorí majú aj tak  pochybnosti, na požiadanie vybrať vzorku peria, ktoré zákazník doniesol, a  ktorú obdrží zákazník, druhá vzorka ostáva u nás na prípadné neskoršie  porovnanie. Týmto je na 100% zaručené, že zákazník dostane materiál,  ktorý si doniesol. Pre nás je prvoradá spokojnosť zákazníka, preto je celá výroba pod dohľadom kamerových systémov.

4.) Je možné prať výrobky z peria v pračke?

Tento  spôsob čistenia je neprípustný, a kto vám bude tvrdiť niečo iné, tak  klame a zavádza.  Ak je na výrobkoch uvedený symbol povoleného prania   je to podvod a klam. Pokiaľ sa jedná o originálnu látku - sýpkovinu  žiadny výrobca nepovolí jej pranie, a to isté platí aj o náplni peria.  Látka praním stratí svoje charakteristické vlastnosti, farebnosť a  oslabuje sa jej pevnosť na zachytávanie peria, kostrnok, prachu a iných nečistou, ktoré sa vo výrobku časom tvoria.  Jediný spôsob, ako sa dá  vyčistiť perie je ten, že ho vyberieme z výrobku, v špeciálnom stroji na  čistenie ho vyčistíme a potom ho naplníme do vopred ušitých a nových  sýpkovín.

5.) Je pravda, že výrobky tohto druhu v obchodných centrách, a obzvlášť tie akciové, sú vo veľmi nízkej kvalite?

Áno, je to pravda. Obchodné centrá tlačia na výrobcov, aby bola pri nákupe  cena čím nižšia, a tak mohli prilákať zákazníkov. Takže, ak sa chce firma  presadiť, musí nakupovať lacné materiály a taktiež znížiť váhu náplne.  To sú dve veci, ktoré síce znížia cenu, ale aj kvalitu výrobkov. Máme u  nás aj niekoľko vzoriek priamo z obchodných centier, kde zákazník môže  vidieť, akú nekvalitnú náplň a aj vrchný materiál ponúkajú - viď foto.Výrobky sú naplnené do látky, ktorá vôbec nie je určená pre perovú  náplň, často je tak tenká, že sa perie ľahko dostáva von z výrobku,   perie je strihané a je pichľavé a tvrdé. Takýto výrobok nemôže vydržať každodenné používanie a spánok na ňom je nezdravý a nepohodlný. Spíme  takmer tretinu svojho života, tak prečo si nedopriať pohodlný a kvalitný  výrobok, ktorý Vám zabezpečí, že si telo naozaj oddýchne. Cena jednej sady paplónov a vankúšov na manželskú posteľ vo vysokej kvalite, ktorú  my ponúkame, Vás nebude stať viac ako pre fajčiara jednomesačný výdaj za cigarety. Pokiaľ sa na našich výrobkoch pravidelne prezliekajú obliečky, tak vydržia aj 10 rokov používania.

6.) Zabezpečíte odvoz a dovoz pri akomkoľvek množstve?


Naša  firma ponúka odvoz a dovoz Vašich výrobkov priamo k zákazníkovi. Je to  bezplatná služba, ale len pri zákazkách, ktoré sú väčšie. Nie je možné  zabezpečiť túto službu bezplatne, pokiaľ má zákazník len drobnú zákazku.

7.) Aký je rozdiel medzi kvalitným a nekvalitným perím? Ako sa to dá spoznať?

Takéto  perie sa dá rozpoznať veľmi jednoducho. Spravidla platí, že čím má  perie väčší objem a menšiu váhu, tým je kvalitnejšie. Perie, ktoré je  ťažké, ubité, mastné, prípadne inak znehodnotené dlhoročným používaním, býva nekvalitné a pri čistení tam môže byť až 50% odpad. Pri čistení  peria musíme myslieť na to, že je to rekonštrukcia. V podstate vždy  musíte dostať vyššiu kvalitu, akú ste doniesli, ale pri horšom perí  musíte počítať aj s tým,  že výrobok môže byť ťažší, ako je to pri  nových výrobkoch.
O firme
Ako pracujeme
Naše výrobky
Referencie
Certifikáty
Otázky
E-shop
Paplóny klasik
Paplóny so striebrom
Periny klasik
Periny so striebrom
Vankúše klasik
Vankúše so striebrom
Kontakt: Riči
Priekopská 88
Martin - Priekopa, 036 08
Tel.: 043/4283 660,
E-mail: rici@rici.sk
 Kontakt: Riči, Žilina |  Tel.: 041/564 34 95 |  0908 838 838 |
E-mail: rici@rici.sk
 Kontakt: Riči | Banská Bystrica | Tel.: 048/415 16 59 | 0908 838 838 | E-mail: rici@rici.sk
Návrat na obsah