Košík:
menu
Prejsť na obsah

Čistenie peria, antibakteriálne čistenie peria s odstraňovaním prachu, baktérií a roztočov.

Ako pracujeme?

Vaše výrobky, ktoré donesiete na rekonštrukciu (paplóny, periny, vankúše...) nemusíte nijako párať, vysýpať perie, ani baliť. U nás Vám to zvážime, ciachovanými váhami s certifikátom od SLM (Slovenská legálna metrológia), následne odpočítame pri tomto vážení Vašu starú látku (sýpkovinu), v ktorej sa perie nachádza, a to preto, aby ste neplatili za látku, ale len za perie. Vašu zákazku označíme identifikačným číslom priamo na látku a toto číslo bude zhodné s číslom, ktoré budete mať aj na Vašom dodacom liste. Vyberiete si, čo by ste chceli zhotoviť z peria, ktoré ste priniesli a zároveň si vyberiete látku, vzor a farbu, z ktorej by sa Vám mali zhotoviť výrobky. Ponúkame až 30 druhov vzorov a farieb sýpkovín. Štandardná náplň paplóna je cca 2,5 kg a vankúša cca 1,5 kg. Ku každému výrobku je potrebné pripočítať cca 0,5 kg peria, nakoľko pri čistení vzniká odpad. Váha výrobkov pri rekonštrukcii je iba PRIBLIŽNÁ, nakoľko každý zákazník má inú kvalitu peria a vo všeobecnosti platí, že kvalitné perie má veľký objem a malú váhu. V našej firme Vami prinesené perie triedime po čistení a vždy sa plní do výrobkov tak, že to perie, ktoré máte v tej Vašej zákazke najkvalitnejšie, sa plní do paplónov, perín a detských výrobkov, a to horšie (to často býva vo vankúšoch), sa plní do vankúšov.

Je to z toho dôvodu, že už len samotná látka (sýpkovina) na paplóne alebo perine váži cca 1,0 kg, ďalší 1,0 kg váži obliečka, do ktorej obliekate Váš výrobok, a ak by sme dali ťažké a horšie perie do paplóna, tak by nám mohla celková váha výrobku skočiť až na 5 - 6 kg. Určite by nebolo príjemné mať na sebe celú noc takú váhu. Preto plníme to najkvalitnejšie, ktoré v tej zákazke máte, aby bol čím väčší objem a menšia váha. Na naplnenie paplóna stačí takých cca 2,5 kg. Nie je ničím výnimočným aj to, že pri horšej kvalite peria sa plní do vankúša tiež cca 2,5 kg, to vtedy, keď je to perie menej kvalitné, ťažšie, kostrnkové, alebo ubité, a vtedy je ten objem malý a postačuje akurát tak na naplnenie vankúša. Je to vždy individuálne a posudzujeme to vždy priamo pri preberaní Vašej zákazky, kde Vám poradíme a tiež kvalitu Vášho peria poznačíme do dodacieho listu, aby sa nestalo, že pri preberaní zákazky budete tvrdiť, že ste mali inú kvalitu náplne, akú Vám vraciame. Sú rôzne druhy peria a zvlášť takého, ktoré sa roky používa. V našej firme sa prísne kontroluje to, aby sa vyrábalo výlučne iba z Vašej náplne, ktorú ste si doniesli. Preto je nesmierne dôležité takéto označenie používať. U nás Vám na požiadanie môžeme odobrať vzorku Vášho peria, ktoré si uchováte ako Vy, tak aj my a v prípade nejakých nezrovnalostí sa to potom veľmi jednoducho dokazuje. Zo skúseností vieme, že zákazníci sa najviac obávajú toho, že im bude perie vymenené, alebo pomiešané s inou zákazkou, preto na to prísne dbáme a robíme už spomínané opatrenia.

Proces čistenia peria spočíva v tom, že perie sa v prvej fáze zbavuje všetkých hrubých nečistôt, väčších kostrniek, prípadne predmetov, ktoré si naši predkovia schovávali a všívali do perín z povery, ďalej sa rozbijú hrudy, ktoré vznikajú používaním peria a odsáva sa prvotný prach, ktorý sa v perí nachádza. V ďalšej fáze sa do peria pridávajú prípravky, ktoré tvoria veľmi dôležitú súčasť pri čistení a perie tak získava obnovu svojich charakteristických vlastností. Potom sa perie zaparuje horúcou, až 500 stupňovou parou, pri ktorej je dokazené, že v perí zabije všetky baktérie a živé organizmy, ktoré sa tam nachádzajú. Ďalej perie prechádza sušením, čo je veľmi dôležité pre nasledovné plnenie, aby bolo perie suché a nadýchané. Nakoniec prechádza perie antibakteriálnou sprchou, ktorá zabraňuje pri ďalšom používaní peria, aby sa do neho dostávali rôzne baktérie, roztoče a iný parazitujúci hmyz, ktorý sa bežne nachádza v našich domácnostiach.
O firme
Ako pracujeme
Naše výrobky
Referencie
Certifikáty
Otázky
E-shop
Paplóny klasik
Paplóny so striebrom
Periny klasik
Periny so striebrom
Vankúše klasik
Vankúše so striebrom
Kontakt: Riči
Priekopská 88
Martin - Priekopa, 036 08
Tel.: 043/4283 660,
E-mail: rici@rici.sk
 Kontakt: Riči, Žilina |  Tel.: 041/564 34 95 |  0908 838 838 |
E-mail: rici@rici.sk
 Kontakt: Riči | Banská Bystrica | Tel.: 048/415 16 59 | 0908 838 838 | E-mail: rici@rici.sk
Návrat na obsah